FlixBus omija nasz region

W siatce połączeń FlixBusa, międzynarodowego przewoźnika autokarowego, który przejął markę PolskiBus, zabrakło tras prowadzących przez subregion legnicko-głogowski. Firma obiecuje, że za jakiś czas dalekobieżne autobusy wrócą do Zagłębia Miedziowego.

PolskiBus w swoim rozkładzie jazdy miał linie prowadzące m.in. przez Legnicę, Lubin i Polkowice. Przed przejęciem przez FlixBusa firma zawarła porozumienia z lokalnymi przewoźnikami, dzięki którym w swoim rozkładzie jazdy miała też przystanki w Głogowie, Złotoryi i Jaworze. W grudniu pojawiły się doniesienia, że czerwone autokary zostaną opatrzone nowym logotypem, a PolskiBus zniknie z rynku pod koniec kwietnia.

Zgodnie z zapowiedziami PolskiegoBusa już nie ma. Zniknęły też długodystansowe połączenia z naszego subregionu. Na stronie internetowej flixbus.pl można znaleźć jedynie dwa przystanki we Wrocławiu: w centrum miasta i na lotnisku.

– Miejscowości te (Legnica, Lubin, Jawor, Złotoryja, Głogów – przyp. red) znajdowały się na trasach obsługiwanych przez partnerów PolskiegoBusa. PolskiBus na Śląsku zatrzymywał się jedynie we Wrocławiu. Nasza nowa siatka połączeń, która już wkrótce zostanie ogłoszona, uwzględnia wiele miejscowości w Państwa regionie. Wśród nich znajdą się na przykład: Świdnica, Wałbrzych, Legnica, Lubin – wyjaśnia Emilia Górska z biura prasowego FlixBusa.

W tej chwili wiodący europejski przewoźnik chwali się uruchomieniem systemu rezerwacji miejsc, który na razie obowiązuje jednak tylko na kilku wybranych połączeniach z Krakowa i Szczecina i obejmuje miejsca najpopularniejsze wśród pasażerów. „Do końca 2018 roku system obejmie wszystkie miejsca w autobusie na wszystkich połączeniach FlixBusa” – deklaruje przewoźnik.

Dodaj komentarz