Polski Bus zniknie z rynku

Pod koniec kwietnia Polski Bus zostanie wchłonięty przez FlixBusa, największego przewoźnika autokarowego na świecie. Co to oznacza dla pasażerów, którzy czerwonymi autokarami podróżowali m.in. z Legnicy, Lubina i Wrocławia?

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal TuWroclaw.com, spółka Souter Holdings Poland, do której należy Polski Bus, staje się podwykonawcą Flixbusa. Restrukturyzacja firmy rozpocznie się 25 kwietnia, gdy Flixbus wejdzie na polski rynek, i obejmie wygaszenie marki PolskiBus.com. To oznacza, że autobusy zostaną opatrzone logotypami FlixBusa, a bilety będzie można kupić wyłącznie na stronie flixbus.pl.

Ze wstępnych informacji wynika, że znikną również działy obsługi klienta oraz marketingu i komunikacji społecznej Polskiego Busa, natomiast kierowcy mają zostać przejęci przez FlixBusa.

Firmy na poniedziałek planują wspólną konferencję w Warszawie, na której wydadzą w tej sprawie oficjalny komunikat. Na razie PolskiBus.com nie komentuje sprawy.

FlixBus podjął współpracę z Polskim Busem w 2016 r. jako partner biznesowy. Wspólnie realizują wybrane trasy, na przykład do Czech i Austrii. Docelowo, z Wrocławia, FlixBus chce realizować nawet 70 odjazdów na dobę.

źródło: Marta Gołębiowska/TuWrocław.com; fot. PolskiBus.com

Dodaj komentarz