Fizjoterapeuci z Polski będą się uczyć od najlepszego

24 fizjoterapeutów z całej Polski przyjechało do Głogowa na specjalistyczny kurs, który  rozpoczął się w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych. To właśnie w głogowskim ośrodku pracuje autorytet i specjalista w dziedzinie NDT–Bobath, który będzie uczył kursantów.

24 osoby z całej Polski rozpoczęło dziś specjalistyczny kurs w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych. Uczestnicy przyjechali, między innymi z  Warszawy, Bydgoszczy i Cieszyna.

Chętni czekają nawet dwa lata, aby dostać się na kurs do Mirosława Kuty, który jest znanym w całej Polsce instruktorem i autorytetem w dziedzinie NDT-Bobath:

–  Koncepcja NDT-Bobath to jest sposób, podejście do rozwiązywania problemów nie tylko dziecka dotkniętego niepełnosprawnością ale także całej rodziny czy nawet środowiska, w którym to dziecko funkcjonuje – wyjaśnia Mirosław Kuta, instruktor senior koncepcji NDT-Bobath.

Kurs trwa 360 godzin i jest podzielony na dwie części. Pierwsza odbędzie się w styczniu, a druga w marcu. W tym czasie kursanci będą mieli zajęcia teoretyczne i praktyczne. Wykłady poprowadzą specjaliści nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

–  W marcu kurs kończy się egzaminem, który nie jest łatwy. Trzeba wykazać się umiejętnością, między innymi z logopedii i neurologii. Trzeba dokładnie wiedzieć, jak pracować zarówno z niemowlakiem, jak i z osobą dorosłą – opowiada Mirosława Krasicka, dyrektor MORiUS-a.

Jest to 17. edycja kursu organizowanego w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych.

Dodaj komentarz

*

code