Finał WOŚP w lodowatej kąpieli (FOTO, WIDEO)

Jaworskie granie dla WOŚP rozpoczęte! Już w piątek w mieście odbywały się orkiestrowe turnieje sportowe, a w sobotę do akcji przyłączyły się morsy. Odważnych do wzięcia zimowej kąpieli na Jaworniku nie brakowało.

Charytatywne morsowanie dla WOŚP staje się lokalną tradycją. Przy temperaturze wynoszącej niewiele powyżej zera wejście do wody dla wielu stanowi barierę nie do pokonania. Ale nie dla jaworskich morsów! Zanurzone w wodzie morsy odśpiewały hymn Orkiestry i chętnie pozowały do zdjęć.

Po orzeźwiającej kąpieli było ognisko i gorąca herbatka. Wielu morsów zapowiedziało swój udział w dzisiejszym biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się o godz. 10 w Parku Miejskim przy ECMEN-ie. Tam też rozegrają się pozostałe punkty tegorocznego finału.

Od godz. 13 przewidziane są licytacje i popisy taneczne, sportowe oraz kulturalne. Będą także koncerty. O godz. 18 wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. O godz. 20 w programie tradycyjne światełko do nieba. Wielkie granie zakończy koncert zespołu Leniwiec.

Dodajmy, że w mieście będzie kilka imprez towarzyszących finałowi WOŚP. W rynku od południa stowarzyszenie Damy Radę zaprasza na kawę i ciasto a jaworscy automobilowcy przygotowali na placu przy ul. Jana Pawła II pokazy i przejażdżki w ramach Wrak Race.

 

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code