Opublikowany: pon, Paź 21st, 2019

Finał legnickiego jubileuszu

Już w piątek, 25 bm., finisaż wystawy “Moim zdaniem…”, którym Galeria Sztuki w Legnicy zamyka obchody jubileuszu 40-lecia prezentacji biżuterii współczesnej w mieście, datowanego od I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO ’79.

Moim zdaniem… to wystawa pod wieloma względami wyjątkowa. Autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na różnorodne, dowolnie i indywidualnie wybrane tematy. Założeniem organizatorów było, by biżuteria czy obiekt zawierały czytelny komentarz. By intencje i uczucia wyrażone w pracach wyzwalały emocje, prowokowały, inicjowały dialog między obiektem, jego twórcą a odbiorcą.

Pomysł na wystawę zrodził się podczas spotkań w Galerii Otwartej Mariusza Pajączkowskiego w Sandomierzu. Wsparciem służyli Andrzej Sadowski, Andrzej Pacak i Marek Nowaczyk. Obecnie pełnią rolę organizatorów wystawy.

W Legnicy ma miejsce dwunasta odsłona Moim zdaniem… Do tej pory pokazano ją m.in. w Magan Gallery w Londynie, na Targach Biżuterii w Pekinie czy w poznańskiej galerii YES.

Finisaż wystawy, którą można odwiedzać do 26 października, już w piątek, 25 bm., o godz. 18 w Galerii Sztuki przy placu. Katedralnym 1. Będzie to okazja do przyjrzenia się ekspozycji po raz ostatni, ale i spotkania z jej kuratorami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..