Ferie w przemkowskim DWD pełne atrakcji

Około 300 uczestników z województw lubuskiego i dolnośląskiego spędziło ferie w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Na brak atrakcji nie mogli narzekać.

– Zimowy wypoczynek w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie rozpoczął się 27 stycznia siedmiodniowymi turnusami dla województwa lubuskiego a zakończy się 23 lutego turnusami zorganizowanymi dla wychowanków z województwa dolnośląskiego – informuje Magdalena Mikołajewska, rzecznik polkowickiego starostwa.

W pierwszym terminie do Przemkowa przyjechało 82 wychowanków m.in. z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Wschowy, Nowej Soli i Szprotawy. W czterech turnusach dla woj. dolnośląskiego uczestniczyły 152 osoby m.in. z Wrocławia, Głogowa, Polkowic, Grębocic i Gaworzyc. Dwa z nich, ekologiczne, dla około 60 dzieci z powiatu polkowickiego zostały w znacznej części dofinansowane przez powiat.

– Program tygodniowego wypoczynku obejmował wycieczki piesze i autokarowe do miejsc atrakcyjnych przyrodniczo oraz rekreacji kulturalnej, rozrywkowej i sportowej, takich jak hala basenowa, kino, kręgielnia – wymienia Magdalena Mikołajewska.

Były też m.in. warsztaty: tematyczne (wioska indiańska, tkactwo, pszczelarstwo), taneczne, z podstaw robotyki i programowania, a także artystyczne (robienie mydła, świec, magnesów, zakładek do książek).

– W ramach edukacji ekologiczno-przyrodniczej odbywały się zajęcia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności segregowania odpadów komunalnych – dodaje rzecznik starostwa. – Placówka wzięła też udział w obchodach Światowego Dnia Mokradeł, zorganizowanego we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych.

Ponadto zorganizowano wycieczkę do 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Nie zabrakło też zajęć integracyjnych. Były pokazy talentów, zabawy przy muzyce, bale karnawałowe, turnieje sportowe i gry terenowe. Jak podkreśla Magdalena Mikołajewska, w program każdego zimowiska „wplecione zostały zagadnienia związane z profilaktyką przemocy i agresji, wczesną profilaktyką uzależnień, prawami dziecka oraz bezpiecznego korzystania z mediów”.

Źródło: Powiat Polkowicki

Dodaj komentarz

*

code