Opublikowany: nie, Kwi 5th, 2020

Ewakuacja na Bohaterów Getta (FOTO, WIDEO)

Trzynaście osób ewakuowano z mieszkań domu na Bohaterów Getta w Jaworze. Przyczyną był dym z instalacji wentylacyjnej. W sobotę po godz. 20 zaniepokojeni mieszkańcy na pomoc wezwali straż. Ratownicy oprócz dymu stwierdzili spore stężenie czadu. Natychmiast wyprowadzono domowników na zewnątrz.

Wśród ewakuowanych były małe dzieci. Znalazły schronienie w ogrzewanym wozie strażackim, pozostali spędzili ewakuację na ulicy. Strażacy po rozpoznaniu ustalili, że w poniemieckiej kamienicy obowiązywał zakaz palenia w piecach ze względu na zły stan techniczny przewodu kominowego.

Mimo to jeden z domowników złamał zalecenie kominiarza. Mogło dojść do tragedii. Sprawą zainteresowała się policja i sprawcy prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia. Ewakuacja trwała ponad dwie godziny. Po przewietrzeniu mieszkań wysoki poziom tlenku węgla powracał. Strażacy musieli wykuć w instalacji kominowej dodatkowe dziury w celu oczyszczenia. W działaniach brały udział zastępy z JRG Jawor oraz OSP Marcinowice.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..