Emocje do końca, punkt jedzie do Lubina!

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zapunktowali w drugim meczu w nowym sezonie. W drugiej serii PGNiG Superligi Mężczyzn Miedziowi zremisowali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 32:32 (15:17). Gospodarze wygrali po karnych.

Miedziowi jechali do Piotrkowa Trybunalskiego przełamać złą passę wyjazdowych meczów z Piotrkowianinem. Do końcowego sukcesu zabrakło naprawdę niewiele, a sam mecz dostarczył kibicom ogromnych emocji.

Od początku lekką przewagę mieli Miedziowi, choć wynik cały czas był sprawą otwartą. Zagłębie prowadziło 1-2, a w pewnych momentach nawet trzema trafieniami. Lubinianie mieli swoje szanse, aby powiększyć jeszcze swoją przewagę, ale gospodarze na to nie pozwoli. Mecz niemal cały czas był „na styku”, a ostatnie jego fragmenty to już eksplozja emocji. Marcel Sroczyk dał swojej drużynie prowadzenie, jednak chwilę później w obronie pogubił się Roman Chychykalo, sytuację próbował ratować Tomasz Pietruszko, jednak otrzymał trzecią karę dwóch minut, a w efekcie czerwoną kartkę. Do końca meczu Zagłębie musiało radzić sobie w osłabieniu, czas wziął Jarosław Hipner, zrehabilitował się Chychykalo i Miedziowi było o krok od wygranej. Kilka sekund przed końcem na remis trafił Piotr Rutkowski i mieliśmy rzuty karne.

Te bardzo słabo zaczęli lubinianie, przegrywając po dwóch seriach 0:2. Losy karnych niemal odmienił Patryk Wiącek, dzięki którego interwencjom był remis, jednak w decydującym rzucie pomylił się Maciej Tokaj i dwa punkty zostały w Piotrkowie, jeden pojechał do Lubina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 32:32 (15:17)

Piotrkowianin: Mihajlević, Kot, Ligarzewski – Mosiołek 6, Matyjasik 6, Jędraszczyk 6, Swat 5, pacześny 4, Sobut 4, Rutkowski 1, Pietruszko 1, Turkowski, Szopa, Tórz, Kaźmierczak, Mastalerz, Pożarek.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Sroczyk 8, Chychykalo 6, Marciniak 5, Tokaj 4, Kupiec 3, Hajnos 2, Adamski 1, Stankiewicz 1, Bogacz, Netz, Bysiak. Gębala.

Dodaj komentarz

*

code