Emilia Galińska z nowym kontraktem

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z klubem piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. Emilia Galińska podpisała nową umową na kolejne dwa sezony.

Rozgrywająca do Lubina trafiła z niemieckiej Bundesligi, a konkretnie z SV Union Halle-Neustadt. Jej pierwszym zagranicznym klubem był debiutujący wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej Neckarsulmer Sport-Union Handball, a po wypełnieniu kontraktu związała się z Borussią Dortmund.

Przed wyjazdem za naszą zachodnią granicę Emila Galińska reprezentowała barwy między innymi KPR-u Jelenia Góra oraz Vistalu Gdynia, z którym sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w 2015 oraz brązowe medale w 2014 i 2016.

– Bardzo cieszę się, że dalej będę mogła bronić barw Zagłębia. Mamy wspaniały zespół i cieszę się, że mogę być jego częścią. Stanowimy kolektyw, który może osiągać wyznaczone cele i zdobywać tytuły, a to wszystko we wspaniałej atmosferze oraz świetnych warunkach pracy! Mimo wszystko czuje lekki niedosyt, odczuwam ogromny głód gry i mam nadzieję, że przez kolejne sezony będę mogła dać tej drużynie jeszcze więcej! – mówi Emilia Galińska.

Dodaj komentarz