Emerytowany policjant ujął pijanego kierowcę

Policjantem jest się całe życie – taką dewizą kierował się emerytowany funkcjonariusz, który zatrzymał w Chocianowie kompletnie pijanego 55-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. 

Dyżurny polkowickiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego, który swoją ryzykowną podróż zakończył na środku ruchliwego skrzyżowania w Chocianowie. Okazało się, ze interwencje w tej sprawie podjął emerytowany funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Emeryt odebrał kluczyki kierowcy volkswagena i uniemożliwił mu ucieczkę z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu policji.

– Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie 55-letniego mężczyzny. Teraz mieszkaniec Chocianowa za jazdę „na podwójnym gazie” może trafić do zakładu karnego nawet na dwa lata – informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

– Czujność emerytowanego policjanta nie zawiodła. Jak widać, policjantem się jest na całe życie, mimo ściągnięcia munduru. Dziękujemy za wzorową postawę, która powinna być wzorem do naśladowania dla każdego obywatela – dodaje rzecznik.

Fot. KPP w Polkowicach

Dodaj komentarz

*

code