Opublikowany: pon, Maj 1st, 2017

Eksplozja siatkarskiej energii (FOTO)

plusliga_jawor (1)Jubileusz Klubu Sportowego Spartakus rozpoczął się z wielką pompą. Tłumy sympatyków siatkówki salę sportową przy ul. Wiejskiej wypełniły po brzegi. Gwiazdy Plusligi dopisały, a dodatkową niespodzianką był ostatni set z udziałem oldbojów jaworskiej siatkówki z Klubu Transportowiec.

– W tym roku mija 10 lat, a na początku wcale nie było łatwo. Fajnie, że ten klub wychował wielu zdolnych zawodników. Myślę, że było to dobre widowisko i w Jaworze będzie przybywać młodych adeptów siatkówki – powiedział nam po spotkaniu Aleksander Śliwka, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał na boisku Spartakusa. Swoją karierę rozpoczynali w Jaworze także Jakub Popiwczak i Filip Biegun.

plusliga_jawor (24)– Trochę pożartowaliśmy, trochę zagraliśmy na serio – podsumował spotkanie Artur Szalpuk z PGE Skra Bełchatów. Oprócz wymienionych w drużynie gwiazd Plusligi zagrali: Krzysztof Bieńkowski, Bartosz Bućko, Jakub Zabłocki, Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Łukasz Kozub i Jędrzej Gruszczyński. Natomiast Adam Michalski z Cuprum Lubin mógł liczyć na dodatkowe wsparcie.

W Jaworze spotkaliśmy liczną ekipę z Lubina, która dopingowała przede wszystkim swojego zawodnika. Natomiast jaworzanie wiele oklasków skierowali pod adresem weteranów z Klubu Transportowiec. Na parkiecie znaleźli się m.in. Dariusz Subocz (obecnie skarbnik powiatu) czy Daniel Iwański (przewodniczący Rady Miasta). – Dawno, dawno temu to właśnie w Transportowcu rodziła się jaworska siatkówka. My kontynuujemy tradycję – powiedziała nam Marta Czyczerska, trener Spartakusa.

plusliga_jawor (40)– Wielkie gratulacje dla trenerów, zawodników i organizatorów spotkania. To święto siatkówki w naszym mieście. Jesteśmy dumni, że jaworzanie reprezentują nasze miasto w reprezentacji Polski – mówił po meczu burmistrz Emilian Bera. Wśród publiczności wypatrzyliśmy wicemarszałek Iwanę Krawczyk.

– Wiadomo nie od dziś, że Jawor i Dolny Śląsk jest Mekką, z której wywodzą się najlepsi siatkarze. Obserwuję mecze młodzików, juniorów czy kadetów i często widuję w składach zawodników z Jawora – powiedziała nam wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Kolejne świętowanie Spartakusa już 2 czerwca. Okolicznościowa akademia planowana jest w Teatrze Miejskim.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..