Ekipa Martina Seveli zmierzy się z FC Drita Glijan

Nie cztery, a pięć gier kontrolnych rozegrają podopieczni Martina Seveli podczas zgrupowania w tureckim Belek. 26 stycznia Miedziowi podejmą trzeci zespół kosowskiej IPKO Superligi – FC Dritę Glijan. Spotkanie rozpocznie się o 13.00 czasu polskiego.

Drita Gjilan obecnie zajmuje 3. miejsce w tabeli kosowskiej IPKO Superligi. W 17 meczach zdobyli 31 punktów i mają tylko trzy punkty straty do lidera rozgrywek. Ponadto mogą pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich drużyn w stawce.

Szkoleniowcem Drity jest Ardijan Nuhiji. Trener pochodzący z Macedonii objął stanowisko 18 września 2018 roku. 41-latek prowadził zespół w 35 meczach, w których zdobywa średnio 1,66 punktu na mecz.

Najlepszym strzelcem zespołu z Kosowa jest Betim Haxhimusa. 27-letni napastnik w 16 spotkaniach sześć razy umieszczał piłkę w siatcę i zanotował jedną asystę. Oprócz Haxhimusy, groźnym zawodnikem może okazać się Xhevdet Shabani, który w obecnym sezonie jest autorem trzech bramek i sześciu asyst. Co ciekawe aż 34 % udziału przy bramkach całego zespołu przypada właśnie Shabaniemu.

Dodaj komentarz

*

code