Egzotyczni tancerze przeszli przez miasto (FOTO, WIDEO)

Argentyna, Nepal, Kolumbia, Czechy, Rumunia to tylko niektóre kraje, z których zespoły zaprezentowały się w Chocianowie podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego  “Świat pod Kyczerą”.

Festiwal rozpoczął się korowodem, podczas którego można było podziwiać kolorowe stroje, tańce oraz muzykę z różnych krajów świata.

– Kocham folklor i taką muzykę. Co roku tu przyjeżdżam – mówi mieszkanka Trzebnic.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” to jeden z największych festiwali tego typu w Polsce. Organizowany jest przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” już po raz 21.

– Poprzez festiwal chcemy nie tylko pokazać siebie, kulturę łemkowską społeczności lokalnej, ale także pokazać inne grupy mniejszości narodowych z Europy – mówi Jerzy Starzyński, dyrektor festiwalu.

Chocianów jest jednym z wielu miast w programie tegorocznego “Świata pod Kyczerą”. Festiwal potrwa do 12 lipca i zakończy się w Krynicy Zdroju. Po drodze egzotyczni artyści odwiedzą mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Na trasie festiwalu znajdą się m.in. Legnica i Rudna. .

Materiał filmowy:

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..