Opublikowany: śr, Kwi 10th, 2019

Egzaminy gimnazjalne odbyły się bez zakłóceń

Podobnie jak w większości szkół w Polsce, również w Złotoryi egzaminy gimnazjalne odbyły się dziś bez zakłóceń. Łącznie w stolicy polskiego złota przystąpiło do nich 109 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 3 egzamin zdawało dziś 54 uczniów. Placówka chociaż przystąpiła w poniedziałek do ogólnopolskiej protestu nauczycieli, to jednak nie odbiło się to na uczniach, zdających egzamin.  – Była gotowość ze strony strajkujących nauczycieli, by zawiesić strajk na czas egzaminu, uważają bowiem, że protest nie może się odbywać kosztem dzieci. Nie było jednak takiej potrzeby – mówi Danuta Boroch, dyrektor szkoły. W czterech komisjach egzaminacyjnych zasiedli tu nauczyciele pracujący w tej szkole oraz pedagodzy z SP nr 1 ze Złotoryi.

Również bez problemów obyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących, gdzie egzamin pisało 55 uczniów. Oprócz kadry nauczycielskiej z ZSO do składu dwóch komisji egzaminacyjnych, powołano też jedną osobę z zewnątrz. Jest nią nauczyciel z miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych.

Dziś uczniowie mierzą się z częścią humanistyczną. Na początek przez 80 minut będą pisali test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie przez 120 minut – test i wypracowanie z języka polskiego. Jutro, czyli w czwartek 11 kwietnia, czeka ich matematyka i przedmioty przyrodnicze, natomiast w piątek – język obcy.

Dodajmy, że dzisiejszego egzaminu nie można nie zdać. Samo przystąpienie do niego jest jednak warunkiem koniecznym ukończenia gimnazjum, zaś zdobyte punkty mają istotne znaczenie w procesie rekrutacji do szkół średnich.

 

 

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..