Opublikowany: śr, Mar 25th, 2020

E-edukacja (prawie) działa (FOTO, WIDEO)

W praktyce w  szkołach gminy Męcinka wczorajsze rozporządzenie ministra edukacji realizowane jest już od dwóch tygodni. Uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej w Piotrowicach od trzech lat praktykują zdalne nauczanie przy pomocy platformy edukacyjnej. Nie spodziewali się sytuacji, że ta forma kontaktu będzie dla nich jedynym rozwiązaniem. Dotychczas narzędzia internetowe działały bez przeszkód. Kłopoty pojawiły się od rana (czwartek) i są związane z przeciążeniami serwerów.

Dla najmłodszych użytkowników platform edukacyjnych oprócz nauki to doskonała zabawa. Wykonują ćwiczenia, łamigłówki, zadania – wszystko jest rejestrowane i monitorowane przez nauczycieli. Uczniowie mają określony czas na wykonanie prac, ewentualne błędy mogą zweryfikować. Taką formę zdalnego nauczania uczniowie i nauczyciele z terenu gminy Męcinka mają przećwiczoną. Problemy pojawiły się w związku z przeciążeniami serwerów. Platforma (mimo, że płatna!) najwidoczniej nie przewidziała obsługi tak licznej grupy użytkowników w jednym czasie. Operator odpowiada, że usunie problem w jak najszybszym czasie. Jak pracować, jeśli w domu jest kilkoro uczniów, albo ktoś nie posiada w domu komputera? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do wójta gminy.

– Korzystając z dotacji zakupiliśmy do pracowni w 2019 r. 50 nowoczesnych laptopów. W związku z obecną sytuacją, jeśli zaistnieje uzasadniona potrzeba postanowiliśmy przekazać je dla naszych dzieci do użytku – powiedział Mirosław Brzozowski.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Mama pisze:

    Internet też za darmo?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..