„Dziupla” za pół miliona euro (WIDEO)

Przynajmniej 500 tys. euro warte były samochodowe części, które policjanci znaleźli w "dziupli" pod Legnicą. Do zamknięcia nielegalnego interesu konieczna była wspólna praca funkcjonariuszy z Legnicy, Wrocławia i Niemiec. Okazało się bowiem, że części trafiały na Dolny Śląsk właśnie zza zachodniej granicy.
Fot. KMP Legnica

To spory sukces mundurowych, nie pamiętają bowiem interwencji na naszym terenie, która zakończyła się zamknięciem tak dużej i bogato wyposażonej „dziupli”. Zakończenia działalności paserów podjęli się wespół: policjanci z Legnicy, Wrocławia i Niemiec.

Rozmach, z jakim działali paserzy robi zatem wrażenie. Znalezione w podlegnickiej „dziupli” części samochodowe trafiły już do ekspertyzy mechanoskopii, która pomoże ustalić ich dokładne pochodzenie.

Z uwagi na dobro trwającego śledztwa funkcjonariusze nie chcą zdradzać szczegółów akcji. Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Paserzy odpowiedzą za przestępstwo w stosunku do mienia znacznej wartości, grozi im zatem nawet 10-letnia odsiadka.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz