Opublikowany: śr, Kwi 1st, 2020

Od dziś park zamknięty

Gdyby nie epidemia koronawirusa, dziś po zimowej przerwie zostałby otwarty Park Linowy w Lubinie. Niestety, ze względu na wprowadzone wczoraj przez rząd ograniczenia, zamiast otwarcia mamy zamknięcie całego terenu parku Leśnego, w którym znajduje się ta atrakcja.

Park Linowy otwarty w drugiej połowie sierpnia ubiegłego roku od początku cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko lubinian, ale i mieszkańców bliższych oraz dalszych miejscowości. Do końca października odwiedziło go w sumie prawie 50 tysięcy osób. Później rozpoczęła się przerwa zimowa, która miała potrwać do kwietnia. I w założeniu Park Linowy właśnie dziś miał zostać otwarty. Ze względu na epidemię koronawirusa Polacy musieli jednak zrezygnować z wielu rzeczy. W całym kraju odwołano wszystkie imprezy, zamknięto szkoły, przedszkola, kina, muzea i inne instytucje kultury. Od jakiegoś czasu było więc wiadomo, że Park Linowy nie wznowi działalności w terminie, jaki zaplanowano.

Co tydzień rząd wprowadza kolejne obostrzenia, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i zwiększyć bezpieczeństwo. Tydzień temu ograniczono przemieszczanie się osób. Zalecono, by nie opuszczać bez potrzeby domu, poza wyjściem do pracy, wolontariatem na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Wczoraj natomiast premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne restrykcje. Między innymi zamknięto salony fryzjerskie i kosmetyczne, hotele, zakazano wychodzenia bez opieki dorosłego osobom poniżej 18. roku życia, zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach spożywczych, ale także zabroniono korzystania z parków, skwerów, bulwarów, promenad czy plaż.

Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie

– czytamy na stronie www.gov.pl.

Parki, które są ogrodzone, po prostu zamkną bramy. Dlatego od dziś do odwołania zamknięty pozostanie m.in. park Leśny w Lubinie. Na bramie pojawiła się już odpowiednia informacja.

Kiedy wszystko wróci do normy i park zostanie otwarty, w tej chwili nikt nie jest w stanie stwierdzić. Na razie pozostaje jedynie kontakt wirtualny. Zachęcamy do śledzenia profilu Parku Linowego na Facebooku, gdzie będą pojawiać się różne informacje między innymi z życia parku.

Inny ogrodzony lubiński park, park Wrocławski, w którym mieści się zoo, ze względów bezpieczeństwa zdecydował się na zamknięcie już w połowie marca. Również na profilu ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie na Facebooku codziennie umieszczane są jakieś informacje, m.in. ciekawostki ze świata zwierząt czy informacje o zoo.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..