Dziś kolejna odsłona „Świętej Wojny”!

Niespełna miesiąc minął od ostatniego szlagierowego meczu na linii Lubin-Lublin i znów wraca „Święta Wojna” w wydaniu piłkarek ręcznych. Dziś w hali Globus w Lublinie Zagłębie Lubin zmierzy się z tamtejszą Perłą. Początek meczu Perły Lublin z Zagłębiem Lubin o godzinie 17:00.

Obie drużyny spotkały się ostatnio dokładnie 3 stycznia. W hali RCS w Lubinie Miedziowe nie dały żadnych szans rywalkom i wygrały bardzo pewnie 29:17. Był to początek marszu Zagłębia w górę tabeli, a cztery kolejne ligowe zwycięstwa podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej sprawiły, iż lubinianki zadomowiły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Zagłębie ma trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli KPR-em Kobierzyce i siedem nad swoim dzisiejszym rywalem – Perłą Lublin.

Zespół z Lubelszczyzny początku roku, w przeciwieństwie do Zagłębia, nie może zaliczyć do udanych. Perła przegrała we wspomnianym spotkaniu w hali RCS, a następnie uległa u siebie drużynie z Kobierzyc, co sprawiło, że w pewnym momencie lublinianki spadły z ligowego podium na rzecz Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

W drugiej połowie stycznia podopieczne Kima Rasmussena zaczęły w końcu punktować, zwyciężając trzy ligowe spotkania – ze startem Elbląg, Młynami Stoisław Koszalin oraz Ruchem Chorzów. W międzyczasie Perła rywalizowała w Lidze Europy, gdzie zanotowała remis z Kastamonu, wygraną z rosyjską Ładą Togliatti oraz porażkę z francuskim Nantes. Te wyniki sprawiają, iż lublinianki są wiceliderami w swojej grupie.

Mecz transmitowany będzie na antenie i w aplikacji mobilnej TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl.

Dodaj komentarz

*

code