Dziewiętnasta kolejka okręgówki nie zawiodła

PA5_5496Dziewiętnasta kolejka legnickiej Klasy Okręgowej stała pod znakiem dwóch hitowych spotkań – Kuźni Jawor z Górnikiem Złotoryja i Prochowiczanki Prochowice z Iskrą Księginice. W końcu przełamała się Odra Ścinawa oraz jej imienniczka z Chobieni. Pierwszy raz w 2017 roku zapunktowała Chojnowianka Chojnów, a Dąb z wielkim trudem wywiózł punkt z Prusic.

Kuźnia Jawor brutalnie przekonała się, ze za styl punktów się nie otrzymuje. Jaworzanie byli lepsi, mieli więcej sytuacji, ale liczy się to co w sieci. Górnik Złotoryja gola na wagę zwycięstwa strzelił w 86 minucie, nie pozostawiając tym samym zbyt dużo czasu MRKS-owi na wyrównanie, choć miał ku temu okazje. W Prochowicach po jedenastu minutach i dwóch rzutach rożnych Iskra Księginice prowadziła 0:2, ale nie zdołała dowieźć prowadzenia do końca. Prochowiczanka doprowadziła do stanu 2:2 na dwadzieścia minut przed końcem.

Najbardziej z rezultatów szlagierowych meczów są zadowoleni w Złotoryi, Ścinawie, a tylko nieco mniej w Księginicach. Odra Ścinawa rozbiła Czarnych Rokitki 4:0, ale po męczarniach, zwłaszcza w pierwszej połowie. Kto wie jakby potoczyłyby się losy tego wszystkiego, gdyby nie czerwona kartka dla bramkarza Czarnych i dwie niewykorzystane okazje przez Roberta Gajewskiego. Jednak trzy punkty to trzy punkty i pozwoliły one ścinawianom (43 pkt.) odskoczyć Górnikowi (40 pkt.) na dystans trzech „oczek”, ale pamiętajmy, że złotoryjanie mają jeden pojedynek zaległy. Podium zamyka Iskra Księginice (39 pkt.), a dalszej kolejności znajdują się Prochowiczanka (35 pkt.) i Kuźnia (33 pkt.).

Za plecami piątej Kuźni doszło do starcia dwóch sąsiadów – szósty Grom podejmował siódmy Konfeks. Podział punktów (1:1) nikogo nie urządza w pościgu za czołową piątką, ponieważ nikt nie odrobił do niej znacząco strat. Remis w Wielowsi był okazją do tego, aby Dąb zbliżył się do Konfeksu na jeden punkt, lecz zaprzepaścił on swoje szanse. „Dębowi” zremisowali w delegacji z ostatnią Przyszłośią Prusice 1:1. I wbrew pozorom to nie zespół z Siedlisk, a prusiczanie mogli schodzić z boiska z niedosytem, gdyż przeważali i przyjezdni tylko swojemu bramkarzowi zawdzięczają fakt, że nie przegrali.

Huta mogła już w ten weekend wyprzedzić Dąb i wedrzeć się do górnej połówki, ale nie wykorzystała potknięcia podopiecznych trenera Marcina Rabandy. Przemkowianie poszli na kompromis w Chojnowie z Chojnowianką, remisując 1:1. Dla chojnowian to pierwszy zdobyty punkt na wiosnę. Czy pzowoli on im nabrać wiatru w żagle?

Przed meczem w Bieniowicach oficjalnie podziękowano za wieloletnią pracę na rzecz Kaczawy jej prezesowi, a zarazem założycielowi Romanowi Kuźmińskiemu. Jednak jeśli chodzi o zawodników tego klubu to nie sprawili oni prezentu abdykującemu prezesowi. Bieniowiczanie zebrali lanie od Iskry Kochlice aż 1:5! Sytuacja drużyny spod Legnicy wygląda coraz gorzej, choć strata do bezpiecznych lokat póki co nie jest jeszcze wielka. Natomiast Iskra konsekwentnie oddala się od miejsc oznaczających degradację.

Lekiem na niemoc Odry Chobienia okazał się powrót na własny stadion. Team Andrzeja Słowakiewicza ograł niepokonane w 2017 roku Rodło Granowice 3:1. W pierwszej połowie gospodarze wyraźnie przeważali i udokumentowali to trzema trafieniami. Po zmianie stron spuścili z tonu, a do głosu doszło Rodło, które stać było jedynie na gola honorowego. Odra Chobienia jest jedenasta i ma tyle samo punktów co dziesiąta iskra Kochlice, ale ustępuje gorszym bilansem bezpośrednich gier. Rodło jest przedostatnie, a od bezpiecznej strefy dzieli je pięć „oczek”.

Marcin Juszczyk

Klasa Okręgowa OZPN Legnica – 19.kolejka
1 kwietnia – sobota
Chojnowianka Chojnów – Huta Przemków 1:1
Bramki: Kosiński 79′ – Łopaciński 55′
Prochowiczanka Prochowice – Iskra Księginice 2:2 (1:2)
Bramki: Azikiewicz 32′, Skotnicki 70′ – Srebniak 8′, Pilichowski 11′
Kuźnia Jawor – Górnik Złotoryja 1:0 (0:0)
Bramka: Dubowski 86′
w Jaworze; Górnik gospodarzem
Kaczawa Bieniowice – Iskra Kochlice 1:5 (0:3)
Bramki: Kluzowicz 84′ – Klimczak 18′, 80′, Klimczak 42′, Ręczkowski 44′, Kwiatkowski 65′