Opublikowany: wt, Wrz 22nd, 2020

Dzień bez samochodu, ale z bezpłatną komunikacją

Ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Mowa o Europejskim Dniu bez Samochodu, który przypada właśnie 22 września. O jego istnieniu i walorach mogli przekonać się dziś między innymi głogowianie, którzy wyjątkowo poruszali się miejskimi autobusami za darmo.

Celebrowanie europejskiego dnia bez samochodu w wielu polskich miastach oznacza czas darmowego podróżowania autobusami komunikacji miejskiej. Dzięki temu władze zwracają uwagę na problem dużej ilości spalin wytwarzanych przez samochody.

– Udowodniono już niejednokrotnie, że pozostawienie własnego samochodu i przemieszczanie się komunikacją miejską, jest bardziej ekologiczne. Dlatego, że na mieście nie ma tak wielu pojazdów, miasto mniej się korkuje. Autobusy, które mamy w ramach naszej spółki, są naprawdę bardzo ekologiczne – mówi prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie, Piotr Miselis.

Z bezpłatnych przejazdów chętnie korzystali dzisiaj głogowianie, którzy zazwyczaj za bilety muszą płacić. – Rozdawałem też mieszkańcom torby ekologiczne – dodaje Miselis.

Europejski Dzień bez Samochodu pod patronatem ministerstwa środowiska obchodzony jest w Polsce od 2004 roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..