Dzieciobójczyni z Cedrowej dostała dożywocie [AKTUALIZACJA]

W Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł dziś wyrok równie bezlitosny, jak czyny oskarżonej. Za zabójstwo dwóch swoich córek 33-letnia Natalia W. została skazana na dożywotnią karę pozbawienia wolności. Gdy sąd odczytywał, co zrobiła 13-miesięcznej Laurze i 12-letniej Emilii – kobieta się rozpłakała. Jednak wyrok przyjęła ze spokojem.

Dziś obył się finał sprawy 33-letniej Natalii W. Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Lubinem, ale całym krajem – 23 stycznia w jednym z mieszkań przy ul. Cedrowej znaleziono zwłoki niemowlęcia i walczącą o życie 12-latkę. Starsza dziewczynka wkrótce zmarła w szpitalu. Okazało się, że dzieci zabiła ich własna matka, która później również sobie zadała obrażenia.

Włodzimierz Hładyk z Prokuratury Rejonowej w Lubinie domagał się dla oskarżonej dożywotniej kary pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po upływie 35 lat. Obrona wnioskowała o łagodniejszy wymiar kary.

Sąd nie miał wątpliwości, co do winy Natalii W. Kobieta została skazana na dożywocie. O warunkowe zwolnienie może się ubiegać dopiero po 30 latach.

W chwili gdy sędzia odczytywał listę obrażeń córek, Natalia W. rozpłakała się. Moment ogłaszania wyroku przyjęła jednak z wielkim spokojem.

– Ta zbrodnia jest trudna do wytłumaczenia. Nie ma racjonalnego motywu, który pozwoliłby zrozumieć, co się stało – mówił dzisiaj sędzia Witold Wojtyło podczas ogłaszania wyroku.

Kobieta została poddana obserwacji i badaniom. Nie jest chora psychicznie, ale jak ujął to sąd – ma skrzywiony charakter i cechy narcystyczne. – Pani Natalia W. chce, żeby świat wyglądał tak, jak tego oczekuje. W przeciwnym wypadku reaguje tak, jak zareagowała tego feralnego dnia – mówił sędzia Wojtyło.

Biegli orzekli, że zachowanie wobec córek było najprawdopodobniej przeniesieniem złości z partnera na dzieci. Nikt jednak nie podejrzewał, że zwykła awantura może doprowadzić do takiego dramatu.

Jak ustalono w czasie śledztwa, Natalia W. najpierw zaatakowała nożem starszą córkę Emilię, później młodszą Laurę.

– Oskarżona zadawała starszej córce ciosy w okolice szyi, twarzy, tułowia – relacjonował sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy. Wyliczanie obrażeń na ciele 12-latki, trwało prawie trzy minuty…

Matka zadała Emilii około 50 dźgnięć nożem. Dziewczynka się broniła, o czym świadczy wiele ran na dłoniach i nadgarstkach.

– Stała się rzecz straszna. Dom, który powinien być najbezpieczniejszy na świecie, nie był nim. Podobnie jak osoba, która to bezpieczeństwo powinna zapewnić: matka – podkreślił dziś sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..