Dzieci z Kotli za darmo uczą się pływać

Piętnaścioro uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Kotli bierze udział w siódmej edycji projektu „Umiem pływać”. Zaplanowano dziesięć wyjazdów na basen „Chrobrego Głogów”.

– W ramach wyjazdów najmłodsi udoskonalają swoje pływackie umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów – informuje koordynator projektu Anna Marcinkowska. – Przygotowane ćwiczenia są bardzo zróżnicowane i dostosowane do poziomu rozwoju psychofizycznego uczniów.

Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów sprawują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Transport na basen współfinansuje gmina. Jak dodaje wójt Łukasz Horbatowski, bezpłatne wyjazdy dzieci na basen organizowane są już po raz siódmy. Odbywają się one w ramach porozumienia z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu, która ubezpiecza uczestników, opłaca instruktora i pokrywa inne koszty, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. UG Kotla

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..