Dwóch pograniczników zakażonych koronawirusem (WIDEO)

44 strażników granicznych przechodzi obecnie kwarantannę po tym, jak u jednego z ich legnickich kolegów, pracującego na przejściu w Jędrzychowicach, wykryto koronawirusa. Do zakażenia doszło najprawdopodobniej podczas posiłków.

Legniczanin jest pierwszym funkcjonariuszem Straży Granicznej, u którego test na obecność wirusa dał wynik pozytywny. O tym, że jest nosicielem dowiedział się, ponieważ z własnej woli postanowił się przebadać. To sprawiło, że testom poddano innych pograniczników, którzy mieli kontakt z kolegą z Legnicy. Szybko okazało się, że nosicielami jest również dwóch strażników ze Zgorzelca oraz kolejny legniczanin. Obecnie kwarantanną objętych zostało w sumie 44 mundurowych.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w trakcie pracy wszyscy strażnicy noszą maseczki i rękawiczki, dlatego nie ma mowy o tym, by nosicielami były osoby, które miały krótkotrwały kontakt z pierwszym nosicielem. Do zakażenia doszło najprawdopodobniej w trakcie posiłków, które mundurowi spożywali wspólnie bez środków ochrony.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code