Dwie Miedziowe wyróżnione

Znamy zwyciężczynie historycznych Gladiatorów w PGNiG Superlidze Kobiet. Dwa wyróżnienia trafiły do zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin.

Najlepszą bramkarką okazała się Monika Maliczkiewicz – to między innymi dzięki postawie Maliczkiewicz Metraco Zagłębie Lubin uchodzi za drużynę z najlepszą obroną w Superlidze. Zawodniczka świetnie potrafi ustawić się w bramce, zmuszając przeciwniczki do oddawania nienajlepszych rzutów. Tytuł Środkowej Rozgrywającej Sezonu jest w rękach, etatowej reprezentantki Brazylii Patrici Matieli. Środkowa nie tylko mądrze prowadzi grę i doskonale asystuje, ale również często sama kończy akcje, w tym sezonie zdobyła 44 bramki z 62% skutecznością.

Kapituły wybrała nominowanych w 9 kategoriach. W każdej z nich o zwycięstwie decydowały same zawodniczki i sztab szkoleniowy wszystkich klubów PGNiG Superligi Kobiet. Natomiast wyjątkową kategorią był Wybór Sezonu – gdzie nominowane były zawodniczki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Serii. A o zwycięstwie zdecydowali sami kibice.

Nominowane w poszczególnych kategoriach:

Zawodniczka Sezonu:  

Kinga Jakubowska KPR Gminy Kobierzyce 

Trener Sezonu:  

Edyta Majdzińska KPR Gminy Kobierzyce 

Bramkarka Sezonu: 

Monika Maliczkiewicz Metraco Zagłębie Lubin  

Boczna Rozgrywająca Sezonu: 

Kinga Jakubowska KPR Gminy Kobierzyce 

Środkowa Rozgrywająca Sezonu: 

Patricia Matieli Metraco Zagłębie Lubin 

Obrotowa Sezonu: 

Joanna Szarawaga MKS Perła Lublin 

Skrzydłowa Sezonu:  

Magda Balsam Eurobud JKS Jarosław 

Obrończyni Sezonu:  

Adrianna Nowicka Młyny Stoisław Koszalin  

Odkrycie Sezonu (do 23 lat):

Barbara Zima KPR Gminy Kobierzyce 

Wybór Sezonu: 

Aliona Shupyk EKS Start Elbląg  

Królowa Strzelczyń:

Kinga Jakubowska KPR Gminy Kobierzyce 

W skład kapituły tegorocznej edycji weszli:

Paweł Kotwica Polska Press Grupa, Iwona Niedźwiedź ekspert telewizyjny, Michał Pomorski zobacz.tv /Handball Polska, Małgorzata Boluk Sportowe Fakty WP, Piotr Wesołowski Przegląd Sportowy, Sylwia Michałowska TVP Sport, Marek Skorupski Handball Polska.

Dodaj komentarz