DWD w Przemkowie z Zieloną Flagą. Jako jedyny w Polsce

Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie, jako jedyna tego typu placówka w Polsce, otrzymał po raz kolejny certyfikat Zielona Flaga. Przyznawany jest on w ramach międzynarodowego programu Eco Schools, którego celem jest edukacja ekologiczno-przyrodnicza.

– W ramach ubiegania się o certyfikat w roku szkolnym 2018/19 wspólnie z wychowankami przebywającymi w placówce na turnusach dydaktyczno-wypoczynkowych realizowano projekt “Stosuję zasadę 3R – a jaka jest Twoja SUPERMOC?” – mówi Monika Urbaniak-Halla, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. – Projekt zakładał przeprowadzenie cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych, przedstawiających propozycje ponownego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów oraz doskonalących umiejętności segregowania odpadów komunalnych.

Jak wyjaśnia dyrektor DWD, zasada 3R to: reduce (ograniczaj), reuse (używaj ponownie) i recycle (odzyskuj). Projekt zakończył się w czerwcu V Pikniku Naukowego.

– To dla nas bardzo ważne wyróżnienie oraz satysfakcja, że po raz kolejny udało się utrzymać tak prestiżowy certyfikat – mówi starosta polkowicki Kamil Ciupak. – Cieszę się, że nasze działania proekologiczne, są tak wysoko oceniane na szczeblu międzynarodowym.

Dodajmy, że Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie znalazł się w gronie 65 placówek oświatowych na świecie wyróżnionych w edycji 2018/19, jako jedyna tego typu placówka w Polsce.

Fot. DWD w Przemkowie/Powiat Polkowicki/UR  

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Iro pisze:

    Ciszej ciszej to duży problem medialny dla Dolnego Śląska gdyby szkoła była w metropolii byłyby fanfary a tak ma być cicho a gdzie Ministerstwo Ochrony Środowiska milczy a tyle mówi się o edukacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..