Dwa medale na Mistrzostwach Polski!

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się czterodniowe mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Już pierwszego mistrzostwo Polski na 500 metrów wywalczyli zawodniczka Cuprum Lubin, Andżelika Wójcik. Na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka, Kaja Ziomek.

Sezon startowy nabiera tempa. Panczeniści w zeszłym tygodniu rywalizowali w Tomaszowie Mazowieckim w ramach PGE Pucharu Polski, teraz walczą o medale mistrzostw Polski. Dla wielu z nich start w Arenie Lodowej jest ważnym sprawdzianem przed startami międzynarodowymi.

Z pewnością ze zwycięstwa może być zadowolona rekordzistka Polski Andżelika Wójcik, która triumfowała na dystansie 500 metrów. – Wygrana na pewno cieszy, bo gdy się choć raz zagości na pierwszym miejscu to chce się to kontynuować, bez przerwy – mówi nowa mistrzyni Polski.

Po zakończeniu mistrzostw w Tomaszowie wyłoniona zostanie kadra narodowa na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w Stavanger (11-13 listopada) i Heerenveen (18-20 listopada). MP na dystansach zakończą się w niedzielę, 6 listopada. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Transmisja na żywo ze wszystkich czterech dni mistrzostw będzie dostępna na YouTube, na kanale PZŁS.

Tymczasem w rywalizacji juniorów Wojciech Gutkowski uplasował się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce na dystansie 5000 metrów. Juniorka młodsza Dominika Halbryt była siódma na 3000 metrów.

Wyniki 1. dnia 37. MP na dystansach:

500 metrów kobiet: 1. Andżelika Wójcik (MKS Cuprum Lubin) 38.48, 2. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 39.11, 3. Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin) 39.30.

Dodaj komentarz