Opublikowany: pon, Lis 4th, 2019

Duże strażackie ćwiczenia w okolicach Lubina

fot. KW PSP we Wrocławiu

Strażacy z całego Dolnego Śląska ćwiczyli na terenie powiatu lubińskiego. Celem działań było sprawdzenie gotowości bojowej strażaków oraz doprowadzanie wody na duże odległości.

Ćwiczenia odbywały się przez kilka dni pod nazwą „Magistrala 2019”.

– Ćwiczenia były realizowane na terenie powiatów lubińskiego i głogowskiego. Brała w nich udział duża grupa strażaków i sprzętu z całego województwa. Scenariusz pozorowanej akcji zakładał kilka wariantów. W zależności od zadania, dysponowano na miejsce od kilku do kilkunastu strażackich zastępów – informuje mł. bryg. Daniel Mucha, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Głównym celem ćwiczeń był transport wody i środków gaśniczych na długie dystanse.

– Przy takiej okazji strażacy testują łączność oraz współpracę. W ramach zadań przy pomocy węży i pomp dostarczali wodę od jakiegoś zbiornika do trudno dostępnych miejsc. Ratownicy nie wiedzieli wcześniej o zaplanowanych ćwiczeniach, przez to działali jak podczas prawdziwej akcji – dodaje Mucha.

Ćwiczenia zostały zorganizowane na polecenie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Takie działania odbywają się na terenie województwa od kilku lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..