Duda i Trzaskowski w drugiej turze!

Niespodzianki nie było. Zgodnie z przedwyborczymi sondażami w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierza się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według sondażowych wyników exit poll przeprowadzonego przez Ipsos urzędujący prezydent uzyskał dziś 41,8 procent poparcia, a obecny włodarz Warszawy 30,4 proc. Bardzo dobrym wynikiem może się pochwalić Szymon Hołownia, który dopiero rozpoczął swoją przygodę z wielką polityką. Zaufało mu aż 13,3 proc. wyborców. 

Według badań exit pollu pozostali kandydaci zdobyli: Krzysztof Bosak – 7,4 procent, Robert Biedroń – 2,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc., Marek Jakubiak – 0,5 proc., Waldemar Witkowski – 0,3 proc., Paweł Tanajno – 0,3 proc., Stanisław Żółtek – 0,3 proc., Mirosław Piotrowski – 0,2 proc.

Jeśli potwierdzą się powyższe wyniki to do wyłonienia głowy państwa konieczna będzie druga tura wyborów. Tę zaplanowano na niedzielę 12 lipca, czyli za dwa tygodnie. Zmierzą się w niej Duda i Trzaskowski.

Według sondażu dzisiejsza frekwencja wyniosła 62,9 procent. To zdecydowanie więcej niż pięć lat temu. W wyborach prezydenckich w 2015 r. w pierwszej turze do urn poszło 48,96 proc. wyborców.

Średnia dokładność badania exit poll wynosi dwa punkty procentowe.

Dodaj komentarz

*

code