Opublikowany: pon, Wrz 30th, 2019

DSB tianDe Lubin zagra o złoto!

Znakomity występ lubińskich bilardzistów. Wygrane w ostatniej serii bilardowej ekstraklasy dały zawodnikom DSB tianDe awans do wielkiego finału!

To była bardzo emocjonująca końcówka fazy zasadniczej Bilardowej Ekstraklasy. Do ostatnich chwil ważyły się kwestie obsady finału, meczu o brązowy medal i spadku. Konsalnet Europool Warszawa i DSB tianDe Lubin o złoto. Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki i Nosan Kielce o brąz.

DSB tianDe Lubin walczyło o zachowanie miejsca w wielkim finale, Ich rywale – BCB MOSiR Kętrzyn wciąż mieli nadzieję na utrzymanie. Obie drużyny były uwikłane w korespondencyjne pojedynki. DSB potrzebowało wygranej, nie niższej niż 14-10, by spokojnie czekać na najważniejszy mecz w sezonie. W innym wypadku ostateczne rozstrzygnięcia zapadłyby dopiero na koniec dnia. Kętrzynianie potrzebowali jak najwyższego zwycięstwa i korzystnych dla nich wyników Hulakuli i EnergyRe. Ani Wiktor Fortuński i Konrad Juszczyszyn w barwach DSB tianDE Lubin, ani Suszczyński z Pakułą po stornie BCB, nie byli w stanie zdominować pierwszej sesji. Obie ekipy popełniły sporo błędów i dopuściły się niedokładności. Ostatecznie jednak to lubinianie objęli prowadzenie 5-3. Druga sesja meczu zmieniła obraz gry. Z impetem wparowali w nią kętrzynianie: Lasota i Kosik, którzy mieli szansę na remis. Mieszko Fortuński i Marek Kudlik zdawali się jednak kontrolować sytuację. Kiedy pojawiały się błędy, były natychmiast karcone przez rywali. W efekcie – po dobrej w wykonaniu obu ekip sesji – lubinianie prowadzili 10-6.

Kolejna sesja i kolejna zmiana poziomu gry. Jakość obu drużyn spadła, pojawiło się więcej błędów, a przeciwnicy rzadziej potrafili z nich korzystać. Dotyczy to zarówno Juszczyszyna i Mieszka Fortuńskiego, jak i Lasoty oraz Pakuły. Lubinianie sprawiali wrażenie, jakby kontrolowali przewagę. Wygrali 14-9. Taki wynik zapewnił im miejsce w wielkim finale Bilardowej Ekstraklasy. Dla kętrzynian oznaczał spadek do I Ligi.

Mecze finałowe i o trzecie miejsce rozegrane zostaną 18 i 19 października w Kielcach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..