Opublikowany: wt, Lip 30th, 2019

Drugi Lotny Festiwal Piwa w rynku

Lane i butelkowe, ciemne i jasne, pszeniczne, chmielowe, uff… Oby od nadmiaru nikogo nie rozbolała głowa. Amatorzy złotego trunku, pasjonaci piwowarstwa i wszyscy inni – od 9 do 11 sierpnia drugi Lotny Festiwal Piwa w rynku! Ten festiwal nie ma nic wspólnego z trunkiem za dwa złote. To wyższa kultura picia i małe, rzemieślnicze browary, dbające o swój produkt. Oprócz piwa – muzyka na żywo, strefa chilloutu, prelekcje blogerów, konkursy z nagrodami i licytacje. Znajdziemy tam także coś na ząb.

Browary rzemieślnicze m.in. z Wrocławia czy Śląska przyjadą w drugi weekend sierpnia do Lubina. Wylądują w piątek i zostaną do niedzieli. Łącznie 15 browarów i 10 food trucków. W piątek zabawa potrwa od godziny 15 do 22, w sobotę od 12 do 22, a w niedzielę od 12 do 20.

– Biesiada, muzyka, piwo i jedzenie, czyli wszystko co potrzebne do stworzenia dobrej atmosfery. Będzie bardzo duży wybór piwa, liczę że każdy znajdzie coś dla siebie – cenowo oraz smakowo – zapowiada Kamil Wysoczański, organizator piwnej imprezy.

– Dlaczego Lotny Festiwal Piwa? Ponieważ przemieszczamy się po całej Polsce, działamy nie tylko na terenie naszego miasta Wrocławia, ale również organizujemy festiwale w całym kraju. W tym roku siedem miast. Za nami Zielona Góra i Gliwice. Czekają Warszawa, Wrocław, Lubin, Oleśnica, Legnica. I właśnie przyszedł czas na Lubin – uśmiecha się Wysoczański.

Cała impreza będzie się kręciła wokół tematu piwa. Popularni blogerzy wystąpią z prelekcjami, możemy spodziewać się konkursów z nagrodami oraz innych atrakcji. Z rozstawionej sceny będzie przygrywać muzyka. W sobotę 10 sierpnia o 20 wystąpi zespół grający alternatywny pop/rock/soul – Chwilantropia.

W sobotę także licytacja charytatywna na rzecz jednego z podopiecznych fundacji Siepomaga. – Do wylicytowania będą unikatowe gadżety, które dostarczą nasi wystawcy – piwa, koszulki, szkło – wylicza organizator.

Oprócz browarów przy lubińskim ratuszu zjawią się także, znane już mieszkańcom food trucki. Z mobilnych wozów zjemy nie tylko burgery, frytki czy zapiekanki, ale i spróbujemy specjałów z orientalnych kuchni, np. pierożków.

Tak się bawiliśmy w poprzednim roku. Aktualne informacje w wydarzeniu na Facebooku.

.

.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..