Drone Film Festival w Legnicy

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dronowych od tego roku odbywać się będzie w Legnicy. To wyjątkowe wydarzenie zrzeszające pasjonatów i operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz fanów fotografii i filmów lotniczych.

Drone Film Festival jest unikatowym międzynarodowym festiwalem, który prezentuje odbiorcom najlepsze obrazy powietrzne zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dotychczasowe gale finałowe odbywały się we Wrocławiu. Organizatorzy postanowili przenieść jednak swój festiwal do Legnicy. Dlaczego?

– Legnica od dawna stawia na nowe technologie, za co już w 2015 roku otrzymała tytuł Inteligentnego Miasta Roku. Tworzy też korzystne warunki do rozwoju biznesu związanego z najnowszymi trendami, czego przykładem jest budowa przez firmę Ritex Logistic nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie prowadzone będą prace m.in. nad zastosowaniem dronów – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Drony stały się również filarem promocji miasta. Są wykorzystywane m.in. do robienia zdjęć i filmów promocyjnych miasta. Efektem tego jest projekt „Legnica z nieba”, z którym miasto ruszyło w 2018 roku. Jego pierwszą odsłoną było wydanie miejskiego kalendarza ze zdjęciami wykonanymi przy pomocy dronów, których pilotami są legniczanie.

Drone Film Festival Legnica 2018 odbędzie się w dniach 2-3 listopada 2018 roku. Na operatorów i fanów bezzałogowych statków powietrznych czeka moc atrakcji.

ŹRÓDŁO UM LEGNICA

Dodaj komentarz