Jest drogo… a będzie jeszcze drożej

Tak drogo nie było od 20 lat. Podwyżkę cen wszyscy obserwujemy w naszych portfelach. Rada Polityki Pieniężnej właśnie podniosła z tego powodu stopy procentowe. Inflacja osiągnęła prawie 6%, a zdaniem specjalistów… to nie koniec podwyżek.

Wzrost cen najbardziej widać, patrząc na podwyżki owoców, warzyw czy pieczywa. Inflacja osiągnęła najwyższy poziom od około 20 lat. Według obliczeń specjalistów inflacja obecnie wynosi 5,8%. W związku z podwyżkami cen Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 0,4 %. W wielkim skrócie oznacza to, że osoby posiadające kredyty w złotówkach będą płacić wyższe odsetki. Rata kredytu mieszkaniowego w kwocie około 200 tys. zł będzie wyższa o około 40-45 zł. Warto dodać, że za wzrostem cen powinny również wzrosnąć nasze pensje, nie jest to jednak dobra wiadomość, bo zdaniem ekonomistów, może to spowodować kolejne podwyżki.

  1. Jak się czyta artykuł po 6 miesiącach to inflacja 5.8% wydaje się marzeniem… w marcu tego roku podali 10,9%, w kwietniu już można się spodziewać, że dojedziemy do 2x większej inflacji niż przy publikacji artykułu. Kto skutecznie inwestuje ten nie straci, a niestety zwykły Kowalski co ma odłożone na czarną godzinę może patrzeć jak wartość topnieje w oczach.

Dodaj komentarz