Droga S3 już za cztery lata

IMG_1887REGION. Wiosną 2018 roku przejedziemy się nowym odcinkiem drogi S3 z Legnicy do Bolkowa. Taką obietnicę złożył w tym tygodniu poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki.

– Inwestycja może się rozpocząć jeszcze w tym roku. Budowa tego odcinka to nie tylko korzyść dla kierowców, ale też szansa na rozwój dla lokalnych przedsiębiorców – zauważa legnicki parlamentarzysta, któremu – jak się wyraził – zależy na otwarciu Karkonoszy.

Polityk PO liczy, że już w lutym tego roku pojawi się załącznik, na mocy którego będzie możliwa budowa tej drogi na odcinku Legnica-Jawor-Bolków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z placem, na przełomie marca i kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna ogłosić pierwszy przetarg.

Od Bolkowa do granicy drogi nie będziePod koniec ubiegłego roku rząd wycofał się z południowej części tej inwestycji. Docelowo S3 miała się kończyć w Lubawce na granicy z Czechami.  Następnie okazało się, że możliwa jest jednak realizacja tego projektu, ale tylko do Bolkowa, gdzie – zgodnie z założeniami – ma powstać najdłuższy tunel w Polsce.

– Niestety, teraz nie ma szans na budowę tego tunelu – przyznaje Robert Kropiwnicki. – Odcinek południowy drogi S3, od Legnicy do Bolkowa, będzie kosztował około miliarda złotych. Zostanie podzielony na dwa etapy, a jego budowa rozpocznie się jakieś pół roku później od części północnej, która z kolei podzielona jest na pięć etapów i ma kosztować ponad trzy miliardy złotych – dodaje parlamentarzysta.

JOM

Dodaj komentarz