DOLNY ŚLĄSK/LUBIN. Zagrożenie powodziowe. Strażacy w pełnej gotowości bojowej

psp auto 2Zastęp lubińskiej straży pożarnej dołączy do blisko ośmiuset strażaków w miejscach strategicznych Dolnego Śląska. Ratownicy przygotowują siły ze względu na zagrożenie powodzią, jaka może dziś dotknąć nasze województwo.

– Zwieramy szyki ze względu na zapowiedź intensywnych burz z gradem, które mogą spowodować powódź – mówi Krzysztof Gielsa, rzecznik prasowy KW PSP we Wrocławiu. – Obecnie w gotowości bojowej mamy już 425 ratowników. Do godziny 12 ma dołączyć jeszcze 350 z całej Polski. Już teraz we Wrocławiu są kadeci z Bydgoszczy – dodaje rzecznik.

Strażacy będą dysponować specjalistycznym sprzętem, potrzebnym w sytuacjach powodziowych. Do dyspozycji będą mieli trzy śmigłowce policyjne.

Ratownicy grupują się w kilku najbardziej zagrożonych powodzią miejscach. W Lubaniu, Złotoryi oraz w Kłodzku. Do tej ostatniej miejscowości została wysłana czwórka ratowników z Lubina.

– Nastawiamy się na lokalne zagrożenie powodzią związane z intensywnymi opadami – mówi Gielsa. – Nie ma zagrożenia ze strony Odry, największym problemem będą natomiast małe potoczki, które w wyniku burz mogą okazać się bardzo groźne – dodaje.

Najbardziej zagrożone jest więc południe Dolnego Śląska.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz