Dojedźmy bezpiecznie do celu, czyli akcja “Prędkość” na drogach

“Dojedźmy bezpiecznie do celu” to hasło kolejnej akcji “Prędkość”, prowadzonej od wczesnych godzin rannych przez policjantów jaworskiej drogówki. Funkcjonariusze  sprawdzają nie tylko, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, ale także czy są trzeźwi i czy posiadają wymagane dokumenty. 

Policyjna akcja “Prędkość” ma zdyscyplinować zmotoryzowanych mieszkańców, którzy bagatelizują znaki o dozwolonej prędkości lub w inny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Dlatego dziś rano funkcjonariusze wyruszyli na ulice powiatu jaworskiego wyposażeni w wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

– Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań policji. Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. W czasie 2018 roku, tylko w powiecie jaworskim niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną powstania aż 181 zdarzeń drogowych – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Podczas akcji, kontrole będą przeprowadzane także przy współpracy innych służb. Mundurowi oprócz kontroli prędkości, zweryfikują również stan trzeźwości kierujących, sprawdzą także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Każdy kierowca, która przekroczy dozwoloną prędkość i spotka na swojej drodze policjantów, musi liczyć się z mandatem i punktami karnymi. Warto przypomnieć, z jakimi konsekwencjami finansowymi będzie się to wiązać:

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

* do 10 km/h – do 50 zł (0 punktów karnych);
* o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł (2 punkty);
* o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł (4 punkty);
* o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł (6 punktów);
* o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł (8 punktów);
* o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

*

code