Docieplą dom kultury i świetlice wiejskie (FOTO)

Na terenie czterech miejscowości w gminie Świerzawa rozpoczęły remonty budynków użyteczności publicznej. Już wkrótce wiejski dom kultury w Lubiechowej oraz świetlice w Podgórkach, Rzeszówku i Sędziszowej zostaną solidnie docieplone. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym  z Unii Europejskiej. 

W obiektach planuje się kompleksowe prace termomodernizacyjne w zakresie wynikającym z audytów energetycznych sporządzonych osobno dla każdego z nich. We wszystkich budynkach zostaną docieplone ściany zewnętrzne, w niektórych wymieniona będzie również stolarka otworowa i źródła ciepła. Docieplone zostaną też  stropy i stropodachy oraz prowadzone będą inne konieczne prace termomodernizacyjne.

Inwestycje pochłoną łącznie ponad 1,36 mln złotych. Aż 1,16 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, a konkretnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prace remontowe prowadzone są przy świetlicach wiejskich w Rzeszówku, Sędziszowej i Podgórkach oraz przy Wiejskim Domu Kultury w Lubiechowej.

.

Fot. UMiG w Świerzawie

Dodaj komentarz