Dobre z lasu dostępne w twoim sklepie?

Lubińskie nadleśnictwo zachęca lokalne sklepy do współpracy, dzięki której będzie można kupić najlepsze produkty pochodzące… prosto z lasu. Inicjatorem akcji są Lasy Państwowe, które chcą, by w każdym polskim mieście powstał punkt, gdzie będzie można spróbować „dobrego z lasu”. Przedsiębiorcy z regionu mogą się w tej sprawie kontaktować z leśnikami.

Projekt „Zdrowa żywność z polskich lasów” ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz owoców runa leśnego pochodzących z polskich lasów. – Staramy się wpisać w to jako nadleśnictwo, poszukujemy partnerów którzy gotowi by byli podjąć współpracę w zakresie udostępniania konsumentom produktów z logo “Dobre z Lasu”. W ofercie jest ponad 600 różnych produktów. Od dziczyzny po przez różnego rodzaju przetwory płodów runa leśnego, grzyby, owoce, soki. Na stronie projektu “Dobre z lasu” jest do wyboru cały asortyment różnych towarów. – mówi Norbert Wende z nadleśnictwie w Lubinie.

Nadleśnictwo zachęca do kontaktu chętne sklepy lub punkty handlowe, które mogą oferować leśne dobro na zasadach franczyzny. – “Dobre z lasu: to jest marka, która dopiero wchodzi na rynek. Producenci, którzy uzyskali certyfikat z lasów państwowych dla swoich produktów do posługiwania się tą marką w ramach tego projektu będą mogli swoje produkty sprzedawać w punktach, które będziemy chcieli zorganizować. – dodaje Norbert Wende.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie centrum informacyjnego lasów państwowych, a także na stronie lubińskiego nadleśnictwa. Produkty z lasu można już dziś zamówić w sklepie internetowym Lasów Państwowych.

Dodaj komentarz

*

code