Opublikowany: czw, Kwi 25th, 2019

Dni Złotoryi opuszczają Rynek. Wiemy, kto na nich wystąpi

Już niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnych Dni Złotoryi. W tym roku większość imprez towarzyszących odbywać się będzie, nie jak przez ostatnie lata w Rynku, lecz obok kompleksu sportowego przy ul. Lubelskiej. Inaczej przebiegać będzie też trasa tradycyjnego korowodu. A jakie gwiazdy wystąpią podczas świata najstarszego miasta w Polsce?

Szczegółowy program imprez nie jest jeszcze znany, ale już teraz wiadomo, jacy artyści zaszczycą w tym roku stolicę polskiego złota w ostatni weekend maja. Koncerty rozpoczną się już w piątek. Na ten dzień organizatorzy przygotowali coś dla miłośników hip-hopu. Na scenie pojawią się Mezo i Nowator. W sobotę zagra największa gwiazda tegorocznych Dni Złotoryi, czyli grupa Lady Pank. W niedzielę natomiast na scenie pojawi się Ryszard Rynkowski, któremu towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół muzyczny.

– Pracujemy intensywnie nad programem święta miasta. Trzeba ułożyć go godzina po godzinie, tak by na scenie znalazło się miejsce na wszystkich złotoryjskich stowarzyszeń, klubów sportowych i talentów artystycznych, które zadeklarowały chęć zaprezentowania się. W program chcemy też wpisać m.in. występ Ocelota oraz pokazy akrobatyczne przygotowane przez ZTA Aurum, które świętuje w tym roku 60-lecie – mówi Anna Ardelli, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Złotoryi.

Lady Pank wystąpi z koncertem jubileuszowym przygotowanym z okazji 35-lecia zespołu. By go zagrać, giganci polskiego rocka potrzebują bardzo dużej sceny. Ponoć tak wielkiej, jakiej jeszcze podczas Dni Złotoryi nie było… Jak twierdzi burmistrz Robert Pawłowski, ze względu na rozmiary estrady nie było technicznych możliwości, by ustawić ją w Rynku. – Dlatego w tym roku koncerty oraz większość imprez towarzyszących odbędzie się na polach koło zespołu boisk przy ul. Lubelskiej – tłumaczy. Scena stanie frontem do ul. Hożej. Takie jej ustawienie umożliwi obejrzenie koncertu większej liczbie widzów, zwłaszcza że poza ogromną estradą do Złotoryi ma przyjechać także sporych rozmiarów telebim.

W związku ze zmianą lokalizacji sceny inaczej też będzie wyglądała trasa tegorocznego korowodu mieszkańców. Pochód ruszy jak zwykle w centrum miasta, ale później pokieruje się ul. Hożą na ul. Lubelską.

Tegoroczne Dni Złotoryi odbędą się w dniach 24-26 maja. Towarzyszyć im będą mistrzostwa Polski w płukaniu złota organizowane nad złotoryjskim zalewem.

O szczegółach będziemy informować.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..