Opublikowany: nie, Lip 5th, 2020

Trzy dni i trzy medale na koncie

Bilard ma we krwi, co potwierdza na każdych zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Wiktor Fortuński po raz trzeci wywalczył medal na mistrzostwach Polski Juniorów w Łodzi. Niepodważalnie zawodnik UKS Baribal Zagłębia Lubin jest w doskonałej formie.

W ciągu trzech dni rozgrywek o mistrzostwo kraju w kategorii juniorów, trzykrotnie stawał na podium. Za każdym razem był to brązowy krążek. Wiktor Fortuński w krótkim czasie święcił sukcesy w odmianach 8-bil, 9-bil i 14/1.

– Chciałoby się zaśpiewać… chłopaki lubią brąz, po zdobyciu trzeciego brązowego medalu – pisze Bogusław Fortuński, tato Wiktoria i prezes lubińskiego klubu.

Wiktor Fortuński w Łodzi można by rzec czuł się jak ryba w wodzie. O medal w odmianie 14/1 przegrał dopiero w półfinale z Szymonem Kuralem ze Shopman Kraków (22:50). W odmianie 9-bil w ćwierćfinale Wiktor pokonał 5:3 Jeremiego Nowaka i został zatrzymany dopiero przez zawodnika Nosanu Kielce – Pawła Boguszewskiego. W 8-bil lubinianin zaczął od zwycięstwa nad Szymonem Kuralem 4:2. Później pokonał bez problemu 4:1 Szymona Mironia z Sokółki. Sukcesywnie dążył do ćwierćfinałów, gdzie spotkał się z Samborem Stachowiakiem. Zawodnik Fair Play Jaworzno nie zatrzymał Fortuńskiego, który wygrał 4:3. Dopiero w półfinale pokonał go Dominik Jastrząb z Jaworzna. Trzy medale w trzy dni! Redakcja sportowa regionfan.pl gratuluje młodemu reprezentantowi UKS Baribal Zagłębia Lubin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..