Trzy dni duchowej refleksji (FOTO, WIDEO)

Od piątku do niedzieli trwał Kongres Świadków Jehowy. W ubiegłym roku Świadkowie zebrali się w lubińskiej hali RCS. Tym razem miejscem spotkania był wrocławski stadion miejski. Każdego dnia w Kongresie brało udział ponad 13 tys. zainteresowanych, wśród nich mieszkańcy Lubina, Legnicy i Polkowic. W zgromadzeniu licznie wziął udział także zbór Świadków z Jawora.

Hasłem tegorocznego Kongresu były słowa z księgi Jozuego „Bądź odważny”. Przygotowania poprzedziła kilkudniowa kampania, podczas której Świadkowie zapraszali na zgromadzenie innych zainteresowanych. Coraz częściej oprócz wyznawców w spotkaniu biorą udział licznie sympatycy oraz ci, dla których poszukiwanie prawd zawartych w Biblii ma znaczenie.

Oprócz przemówień i wykładów na Kongresie prezentowane są materiały multimedialne i słuchowiska. Punktem kulminacyjnym był sobotni chrzest, który przyjęły 83 osoby.

– To najważniejsze wydarzenie w życiu chrześcijanina i moment oddania się Bogu na służbę – powiedział nam Ryszard Kijak, starszy zboru Jawor.

Kongres to także ogromne wyzwanie logistyczne. Do obsługi zgłosiło się każdego dnia około trzech tysięcy wolontariuszy.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..