Dla zdrowia pobiegną za jeden uśmiech, na obcasach i z wąsem

BIEGImpreza promuje przede wszystkim aktywny i zdrowy styl życia oraz profilaktykę zdrowotną, a przy okazji jest świetną zabawą. To zaproszenie dla młodszych i starszych na sobotę, 11 marca, do Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Tradycyjnie, wśród wielu propozycji, odbędą się dwa wyjątkowe biegi: po raz siódmy – na obcasach i po raz piąty – z wąsem.

– To włączenie się w akcję propagującą zdrowy styl życia, jako formę zapobiegania powstawaniu chorób cywilizacyjnych – zachęcają organizatorzy imprezy ze Stowarzyszenia Akademia Ruchu Active Life Polkowice. – Żyjemy w ciągłym pośpiechu i pogoni za dobrobytem. Nie odkładajmy dbałości o zdrowie na późniejszy termin. Wyniki badań dotyczące świadomego udziału społeczeństwa w dbaniu o swoje zdrowie, szczególnie poprzez profilaktykę potwierdzają, że ten element ochrony zdrowia zwykle zaniedbujemy.

Zgłoszenia do udziału w części sportowo-rekreacyjnej przyjmowane będą od godz. 13.45 do 14.30. Potem, kolejno, na starcie stawać będą uczestnicy biegów: za jeden uśmiech, sztafety par mieszanych, na obcasach i z wąsem. Ich zmagania zostaną nagrodzone.

Podczas imprezy odbędą się m.in. badanie poziomu markeru nowotworowego prostaty-PSA dla mężczyzn powyżej 40. roku życia i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Klub HDK PCK im. „Miedziowej Kropli Krwi” przy ZG Rudna przeprowadzi zbiórkę krwi (w godz. 11.30-15).

UR/FOT. UR

BIEG_PLAK

  1. Brałem udział w tej imprezie. Było bardzo fajnie – bardzo dobrze się bawiłem, z resztą jak każdy chyba uczestnik. Była to świetna inicjatywa. Szkoda, że w tym roku nie można tego powtórzyć. Nastały dziwne czasy. Z niecierpliwością czekam na powrót do normalności i kontynuację takich iventów. A tymczasem bardzo fajnie powspominać.

Dodaj komentarz

*

code