Opublikowany: śr, Maj 27th, 2020

Dęby Samorządności w rocznicę pierwszych wyborów

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W obchodach zorganizowanych w Polkowicach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Podczas uroczystości zasadzono symboliczne Dęby Samorządności.

Dzisiejsze święto upamiętnia 30-lecie pierwszych wyborów do rad gmin oraz wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym, która przywróciła Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować sposób zarządzania państwem i przekazać część władzy w ręce obywateli, którzy zyskali wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

– Dziś, zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, możemy się przekonać, jak ważną rolę w życiu wszystkich z nas pełnią samorządy. To na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie mieszkańców, a także za ich przyszłość i warunki rozwoju – komentuje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. – Tym ważniejsza staje się dziś debata o roli samorządów w Polsce i ich przyszłości. Umacniajmy je, ufajmy im, bo to tu – w samorządach – znamy potrzeby mieszkańców i wiemy jak je realizować – dodaje.

Podczas dzisiejszych obchodów, w których uczestniczyli także burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, starosta polkowicki Kamil Ciupak i Roman Rozmysłowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, posadzono symboliczne Dęby Samorządności.

źródło: materiały prasowe

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Ania pisze:

    Zagrabili Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..