Opublikowany: pon, Sty 27th, 2020

Na dawnym lotnisku ma powstać farma fotowoltaiczna

Fot. ilustracyjna

Władze Legnicy szukają dzierżawcy przeszło 12-hektarowej działki na terenie byłego lotniska z przeznaczeniem na farmę fotowoltaiczną. W magistracie tłumaczą, że to kolejny krok w kierunku rozwoju energii odnawialnej nad Kaczawą.

I taki jest cel. Wcześniej Legnica stworzyła klaster energetyczny. A dziś wielu miejscowych przedsiębiorców czy właścicieli domów instaluje elektrownie słoneczne. Od kilku lat w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących funkcjonuje kierunek związany z odnawialnymi źródłami energii. Powstała tam też instalacja, produkująca energię na potrzeby placówki. Jak zapowiadają urzędnicy, do budowy podobnych przygotowują się już legnickie spółki komunalne.

– Poszukujemy inwestorów, którzy zbudują na terenie byłego lotniska farmę fotowoltaiczną. Energia słoneczna jest czysta, niewyczerpalna i przede wszystkim jej pozyskiwanie nie degraduje środowiska – tłumaczy Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Przetarg w tej sprawie już 6 lutego (Urząd Miasta Legnicy, s. 318, godz. 12). Przedmiotem – 29-letnia dzierżawa nieruchomości w obrębie Bartoszowa o pow. ok. 12,4 ha, z przeznaczeniem na farmę fotowoltaiczną. Zainteresowani mogą wpłacać wadium do 3 lutego. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod nrem tel. 76 72-12-300.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..