Dariusz Biernat zrezygnował z funkcji prezesa Cuprum Lubin

Jeden z „ojców założycieli” Cuprum Lubin złożył na ręce rady nadzorczej rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Cuprum S.A. wraz z końcem sezonu 2017/2018 tj., na dzień 30 kwietnia 2018 roku.

Od lewej Tomasz Tycel i Dariusz BiernatDariusz Biernat wraz z Tomaszel Tyclem i śp. Janem Rutyńskim założyli klub w 2001 roku. Z początku zespół brał udział w rozgrywkach IV ligi. W sezonie 2004/2005 wywalczył awans do rozgrywek III ligi. Trójka prezesów rozwijała klub zawsze trafnie wybierając sztab szkoleniowy. Z Cuprum współpracowali między innymi śp. Ryszard Kruk, Dominik Frister, Paweł Szabelski czy Gheorghe Cretu.

– Po siedemnastu latach budowania od podstaw lubińskiej siatkówki  podjąłem,  trudną dla mnie decyzję, aby zakończyć tę misję. Od pewnego czasu mają miejsce rozbieżności, co do funkcjonowania klubu pomiędzy mną, a częścią rady nadzorczej. Skłoniło mnie to do podjęcia tej naprawdę niełatwej decyzji. Przyjąłem takie rozwiązanie po konsultacji z wieloma ważnymi dla mnie osobami, które od początku istnienia klubu wspierały  bezinteresownie rozwój piłki siatkowej w Lubinie, a także bez których z pewnością nie bylibyśmy tam, gdzie dzisiaj jesteśmy. Decyzja ta w naszej opinii jest rozwiązaniem trudnym, ale w obecnej sytuacji nieuniknionym. Została podjęta z dużą troską, rozwagą i poszanowaniem dla powagi sytuacji – podkreśla Dariusz Biernat, współtwórca Cuprum Lubin.

Zespół od 2014 roku bierze udział w rozgrywkach PlisLigi. – Odchodzę z klubu o dużym potencjale, prezentującego bardzo dobry poziom organizacyjny i sportowy, który ma podpisane umowy w grupie kapitałowej KGHM, starostwie powiatowym, gminie Wiejskiej Lubin i z pozostałymi sponsorami od lat wspierającymi lubińską siatkówkę – mówi Dariusz Biernat. – Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i przez wszystkie lata wspierali mnie w tej pracy. Dziękuję sponsorowi strategicznemu KGHM Polska Miedź SA, prezydentowi miasta Lubina, staroście i wójtowi lubińskiemu oraz kibicom, bo to przecież dla nich budowaliśmy  siatkówkę w Lubinie, a  którzy aktywnie i bezinteresownie współtworzyli, i współtworzą ten Klub – kończy szef miedziowej ekipy.

Dodaj komentarz