Opublikowany: pt, Sty 10th, 2020

“Daleko mi do zasztyletowanego samorządowca” – o złotoryjskim radnym głośno w całej Polsce

Lech Olszanicki, Fot. zlotoryjska.pl

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński złożył wniosek o zawieszenie radnego powiatu złotoryjskiego Lecha Olszanickiego w prawach członka PiS.  To efekt korekty zeznania podatkowego, a raczej pisma, w którym radny, zamiast wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, obraża zamordowanego przed rokiem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego rodzinę. O sprawie piszą już ogólnopolskie media.

Oświadczenia majątkowe Olszanickiego z grudnia 2018 roku i kwietnia 2019 roku wyglądają niemal identycznie. W obu tych dokumentach brakuje wskazania jakichkolwiek dochodów w pkt. VIII. Tam, gdzie powinny zostać ujęte “Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu” widnieje adnotacja “nie dotyczy”, choć wiadomo, że radny uzyskiwał dochód pochodzący z diet. Olszanicki tłumaczył wówczas w Urzędzie Skarbowym w Złotoryi, że kwota 1657,18 zł, uzyskana za pracę w Radzie Powiatu Złotoryjskiego, nie została przez niego ujęta również w zeznaniu podatkowym PIT-37 za rok 2018 z kwietnia 2019 r. Twierdził, że jest to wina systemu komputerowego, który nie uwzględnił tych dochodów w formularzu elektronicznym.

Radny PiS nie złożył korekty do źle wypełnionego oświadczenia majątkowego za rok 2018. Zamiast tego przekazał przewodniczącemu rady powiatu Łukaszowi Horodyskiemu pisemną informację z kserokopią wyjaśnień dla urzędu skarbowego. W dokumencie Olszanicki m.in. obraża zamordowanego przed rokiem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jak widać daleko mi do zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska, który nie wykazał 37 kont bankowych i kilkanaście nieruchomości gruntowych i niezabudowanych…

– czytamy w dokumencie (pełna treść poniżej).

Sprawę szeroko komentują już ogólnopolskie media. Zainteresował się nią także wiceprezes PiS Adam Lipiński, szef legnickim struktur partii, który Wirtualna Polska cytuje wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, który – jak donosi Wirtualna Polska – złożył już wniosek o zawieszenie radnego Olszanickiego.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze kontrowersje związane z radnym powiatu złotoryjskiego, który zdaniem części radnych “wyrasta na negatywnego bohatera rady”. Jakiś czas temu nazwał protestujących nauczycieli i osoby popierające protest “ćwierćinteligentami i burakami” a także wskazywał, kto stoi za serią fałszywych alarmów bombowych.

 

 

 

Podziel się
Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Leszek pisze:

    Smutna nasza Polska cała, że takiego Paździerza ludność w naszym powiecie wybrała.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..