Dachowanie na zjeździe, siedmiu poszkodowanych

Siedem osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło na zjeździe Lubin Północ na drodze S3. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego opla zbyt szybko wjechał w zakręt i auto wpadło do rowu, a potem dachowało.

Do zdarzenia doszło około godziny 14. Oplem jechało troje dorosłych – dwóch mężczyzn i kobieta – i czworo dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Podróżowali z województwa zachodniopomorskiego na Górny Śląsk.

– Prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad samochodem. Chcąc uniknąć uderzenia w barierki, zjechał do rowu, a następnie przewrócił się na dach – wyjaśnia starszy aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Pięciu rannych zostało przewiezionych do szpitali w całym regionie. Jedno dziecko i osoba dorosła pozostały na miejscu z lekkimi obrażeniami. Przez kilka godzin były w utrudnienia w ruchu na zjeździe Lubin Północ. Policja ustaliła objazdy z drogi S3 na węzły Lubin Zachód i Lubin Południe.

Dodaj komentarz

*

code