LUBIN. Dachowanie na oczach policjantów (FOTO,WIDEO)

IMG_9175Policja na sygnale, wypadek i dachowanie przed lubińską galerią. Dzięki akcji „STOP wariatom drogowym” i symulatorowi dachowania, można było się dziś przekonać jak wygląda wypadek samochodowy, co widzi pijany kierowca i jak udzielić pomocy poszkodowanym.

Policja w galerii wywołała spore poruszenie. I o to właśnie chodziło. Funkcjonariusze poprzez dzisiejszą imprezę chcieli pokazać lubinianom, że na drodze nie warto się spieszyć.

– Akcja kierowana jest do ogółu kierowców, aby zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, aby trafić do świadomości ludzi, że prędkość zabija. Jest coraz więcej samochodów na drodze, coraz większą prędkość – mówi aspirant Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Wśród młodzieży największą popularnością cieszyły się alkogogle. Dzięki nim każdy mógł zobaczyć, jak czuje się kierowca będący pod wpływem alkoholu. Poruszanie się w alkogoglach nie było wcale łatwe.

– Jeżeli widzisz normalnie, a później założysz gogle, to nie jest jeszcze tak trudno. Jednak gdybym przez cały czas widziała tylko tak jak w alkogoglach, chyba nie dałabym rady przejść zbyt daleko – opowiada lubinianka.

Z kolei wśród dorosłych nie brakowało chętnych do symulatora dachowania. Wrażenia dla wielu okazały się co najmniej bezcenne. Sporo lubinian dzięki temu symulatorowi przekonało się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

– Fajne uczucie, wydaje mi się to całkiem realne dla kierowcy, choć nigdy takiej sytuacji nie miałem. Ale jeżeli miałbym dachować, to wolałbym zdecydowanie w lewo, być może dlatego że znajduję się przy drzwiach, gdzie nie ma żadnych osób postronnych – mówi lubinianin, który skorzystał z symulatora wypadków.

Policjanci mają nadzieję, że dzięki takim akcjom, jak ta dzisiejsza w Galerii Cuprum Arena, uda się zmniejszyć liczbę wypadków i zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

ML

Materiał filmowy:

IMG_9155 IMG_9164 IMG_9168 IMG_9175 IMG_9183 IMG_9184 IMG_9191 IMG_9192 IMG_9195 IMG_9201 IMG_9203 IMG_9205 IMG_9206

Dodaj komentarz

*

code