Brak ostrożności przy wyprzedzaniu był prawdopodobną przyczyną dachowania osobowego peugeota w okolicy Grzegorzowa, na drodze wojewódzkiej relacji Jawor – Wądroże Wielkie.
Do zdarzenia doszło w samo południe. Kierujący peugeotem próbował wyprzedzić inny pojazd, jednak nie upewnił się, czy sam nie jest już wyprzedzany. Chcąc uniknąć zderzenia, wjechał do przydrożnego rowu i jego auto przewróciło się na dach.
Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a pechowy kierowca sam wydostał się z pojazdu. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli rozbite auto, ratownicy medyczni udzielili pierwszej pomocy. Swoją pracę wykonali też policjanci: – Po ustaleniu stanu trzeźwości i okoliczności funkcjonariusze ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 220 zł – informuje Łukasz Kubiś, oficer prasowy jaworskiej Komendy Powiatowej Policji.
fot. Daniel Śmiłowski
























