Opublikowany: sob, Lut 22nd, 2020

Czworonożni funkcjonariusze na ćwiczeniach

Przewodnicy psów służbowych z siedmiu jednostek garnizonu dolnośląskiego uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Jaworze. Na Siedmickiej Polanie funkcjonariusze wraz ze swoimi podopiecznymi ćwiczyli między innymi elementy współpracy policjanta z psem służbowym. W zajęciach uczestniczyły czworonogi o specjalizacji patrolowej i patrolowo-tropiącej. 

– Psy wspaniale sprawdzają się w walce z przestępcami. Pomimo coraz bardziej rozwiniętych technologii nic nie jest w stanie zastąpić nosa psa i jego umiejętności węchu. Aby czworonożni funkcjonariusze byli ciągle przygotowani do działania, potrzebne są systematyczne szkolenia. Ćwiczenia pozwalają bowiem na nabywanie nowych umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach mogących wystąpić podczas służby, wymianę doświadczeń i podnoszenie kwalifikacji – wyjaśnia asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Ćwiczono zatem mi.n. psie posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód oraz odnajdywanie śladów ludzkich. Ważną częścią szkolenia była również obrona przewodnika i zatrzymywanie szczególnie niebezpiecznego przestępcy.

W Siedmicy spotkali się funkcjonariusze z Komend Miejskich Policji z Jeleniej Góry, Wałbrzycha oraz Komend Powiatowych Policji z Dzierżoniowa, Świdnicy, Bielawy, Pieńska i Zgorzelca.

fot. KPP Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..