Od czwartku Leszczyńska w remoncie

Już za kilka dni rusza wyczekiwany remont ul. Leszczyńskiej w Legnicy. Budowlańcy zapowiedzieli, że od czwartku zamknięty będzie odcinek wschodniej jezdni, a także fragment ul. Ścinawskiej.

Od czwartku firma Budrim zacznie pracować na odcinku wschodniej jezdni, w kierunku Lubina, od skrzyżowania z ul. Ścinawską do Prusa. Utrudnienia obejmą też fragment Ścinawskiej. Ruch będzie się tam odbywał wyłącznie jezdnią zachodnią.

– Zakres inwestycji obejmuje remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Leszczyńskiej i Prusa – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację tej drogowej inwestycji urzędnicy planowali rozstrzygnąć jeszcze w grudniu ub.r. Ostatecznie trafił on jednak do kosza. W ramach drugiego przetargu zwyciężył Budrim zwyciężył, szacując koszt remontu na ok. 3,52 mln zł.

Dodaj komentarz

*

code